Do czego wykorzystać siatkę zgrzewaną?

Są takie materiały, które stosuje się niezwykle często. Choć w teorii niepozorne, to jednak wykazują się niezwykłą trwałością i do nich należy na pewno siatka zgrzewana. Warto wiedzieć, że jej waga jest naprawdę niska, zaś sam proces produkcji bezodpadowy. W jakich branżach wykorzystuje się siatkę zgrzewaną?

Co warto wiedzieć na temat produkcji siatki zgrzewanej?

Konstrukcja siatki zgrzewanej jest niezwykle mocna. Wynika to z faktu, że wszystkie druty, które są wykorzystywane podczas produkcji zgrzewa się. Siatka zgrzewana wykonana jest z materiałów odpornych na korodowanie. Wszystko to sprawia, że siatka zgrzewana ocynkowana jest podatna na zaginanie, obcinanie, a nawet obróbkę galwaniczną. Siatka stalowa może być wykorzystywana w wielu branżach. Stosuje się ją do ogradzania domów jednorodzinnych, ale też wykorzystuje się ją w architekturze, budownictwie czy przemyśle.

W jakich branżach najczęściej wykorzystuje się siatki zgrzewane?

Siatka zgrzewana na wymiar ma zastosowanie w przemyśle. Można wykorzystać ją w procesie zabezpieczania maszyn produkcyjnych. Dzięki temu, że wykonywana jest na wymiar, idealnie dostosowuje się do wielkości maszyn produkcyjnych. Siatkę stalową ocynk wykorzystuje się jako zabezpieczenie linii produkcyjnych i to zarówno podczas produkcji produktów spożywczych, farmaceutycznych, jak i metalowych. Można z niej wykonać kosze druciane do przechowywania, a także półki siatkowe. W przemyśle hodowlanym sprawdza się jako siatka hodowlana czy pojemnik transportowy do transportu żywych zwierząt. Z siatki zgrzewanej można budować woliery dla ptaków, klatki czy nawet gołębniki. Mogą one być wykorzystywane w małych prywatnych produkcjach czy w hodowli zwierząt. Z siatki zgrzewanej wykonuje się pułapki na szkodniki zarówno mniejsze, jak i większe. Co ważne, nutrie czy szczury nie są w stanie przegryźć krat. Oczywiście można ją także wykorzystać do budowy przegród regałowych, które mają zastosowanie w halach produkcyjnych.

Wykorzystanie siatek zgrzewanych w branży budowlanej

Siatki zgrzewane bardzo często wykorzystuje się w przemyśle czy branży budowlanej. Ale można wykorzystać je również podczas budowy paneli akustycznych, które chronią przed zbytnim natężeniem hałasu. Dzięki swojej lekkości i trwałości, a także podatności na zaginanie stosuje się je w procesie budowy sufitów podwieszanych. Ogrodzenia z siatki zgrzewanej to kolejne zastosowanie tego materiału. Otóż takie ogrodzenia można wykorzystać do grodzenia domów jednorodzinnych, budynków użytku publicznego, a nawet firm czy zakładów przemysłowych. Siatka ogrodzeniowa zgrzewana zapewnia ochronę przed zwierzętami czy szkodnikami. Jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne czy zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu kupując ją zyskuje się produkt na lata. Siatka zgrzewana może służyć do wykonania przesiewów np. do tworzyw sztucznych czy nawet granulatu bądź piasku, co pozwala wykorzystać ją na placach budowy. Jak można więc zauważyć, siatka ma naprawdę duże spektrum zastosowania. Nie tylko poprawia komfort pracy, ale też wpływa na bezpieczeństwo, przy czym nie powoduje znacznego zwiększenia kosztów pracy. Jest wykorzystywana na użytek nie tylko firm, ale i osób prywatnych. Jeżeli zastanawiacie się nad wykonaniem balustrad, w przypadku tarasów, to również można do tego celu wykorzystać siatkę zgrzewaną ocynkowaną. Podobnie sprawdzi się do budowy barierek ochronnych.