W co warto zainwestować w 2023 roku?

Grudzień to świetny miesiąc inwestycyjny, ponieważ generalnie nie jest obciążony raportami o zarobkach i innymi wiadomościami korporacyjnymi.

Masz okazję poświęcić swój czas na ocenę przeszłych raportów i finansów firmy, a ceny akcji często nie zmieniają się ogromnie w okresie świątecznym. Jest to więc idealny czas, aby dowiedzieć się o firmie – i łatwo kupić akcje po cenie, którą lubisz. Kupowanie akcji może nie być w tej chwili twoim priorytetem.

O inwestycjach na rok 2023

Możesz być zajęty wieloma rzeczami na koniec roku, takimi jak kończenie projektów w pracy lub planowanie wakacji. Wyniki giełdy prawdopodobnie nie inspirują cię do rzucenia wszystkiego i zakończenia roku z pewnym inwestowaniem.

Wszystkie trzy indeksy spadły w tym roku na terytorium bessy, a grudzień często jest spokojnym miesiącem, jeśli chodzi o wiadomości korporacyjne. Najbliższe dni mogą więc nie przynieść większych katalizatorów ruchów na akcjach.

Co powinieneś zrobić przed nowym rokiem? Oceń swój portfel, aby sprawdzić, czy nadal wierzysz we wszystkie swoje pozycje – lub czy powinieneś zablokować zyski w niektórych akcjach i umieścić tę gotówkę w nowych pozycjach. Nie zniechęcaj się jednak spadkami w tym roku. Zamiast tego przyjmij perspektywę długoterminową. Oznacza to patrzenie na wyniki akcji – lub rozważanie przyszłych możliwości – przez co najmniej pięć lat. Możesz również mieć już trochę gotówki odłożonej na okazje, gdy się pojawią.

Rozważ umieszczenie części z nich w akcjach, które spadły do okazyjnych wycen – lub tych, które udowodniły swoją odporność w trudnych czasach. Możesz także sprawdzić niektórych graczy, którzy zaczynają się odbijać i pokazują impet. W każdym razie najgorszą rzeczą, jaką możesz teraz zrobić, to zamknąć drzwi do inwestowania tylko dlatego, że jest to koniec trudnego roku inwestycyjnego. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to mieć oczy otwarte na możliwości przed 2023 r. i później.

źródło: https://otworzfirme.pl/ – blog o inwestycjach i zarabianiu