Samochody Ford – gdzie kupić zadbany egzemplarz na rynku wtórnym?

Zakup auta używanego to ogromny stres dla kupującego. Trzeba przejrzeć tysiące ofert, skonkretyzować swoje wymagania i zawęzić poszukiwania do jednego modelu wybranej marki, jednego, konkretnego silnika czy preferowanego rodzaju skrzyni biegów. Wiele osób sięga po samochody Ford – amerykańskiego koncernu o ogromnym doświadczeniu. W gamie Forda znajduje się nie tylko osławione Mondeo, lecz także inne intrygujące samochody osobowe, w tym Focus czy Fiesta. Jak jednak kupić ten idealny?

  • Czy samochody Ford są godne polecenia?
  • Gdzie szukać samochodów marki Ford?
  • Jak kupić, aby nie przepłacić?

Czy samochody Ford są godne polecenia?

Zdecydowanie tak! Ford Motor Company to jedna z największych firm na świecie, którą założył w 1903 sam Henry Ford. Obecnie koncern rozrósł się do ogromnych rozmiarów, a w jego ofercie znajdują się auta zupełnie różnorodne. Wszystkie jednak są godne polecenia. Wpływ Henry’ego Forda widać w dalszym ciągu po rygorystycznym podejściu do jakości. Jeszcze za czasów jego życia pojawił się Ford Model T, który już wtedy osiągnął wiele znaczący sukces. Taki, który dał marce kolejne możliwości dalszego rozwoju.

Polecany wśród zmotoryzowanych jest oczywiście Ford Focus – niewielki kompakt o wielkich możliwościach, C-Max, czyli komfortowy minivan, jak i nowoczesny Ford Mustang Mach-e – elektryczny pojazd o ogromnej mocy i pięknej prezencji. Marka oprócz samochodów osobowych ma w ofercie także modele dostawcze, które oferuje na europejskim rynku oraz w USA.

Gdzie szukać samochodów marki Ford?

Samochody marki Ford są doskonale znane na rynku wtórnym, lecz niestety nie tylko egzemplarzy godnych polecenia. Aby takie znaleźć, trzeba się naszukać.

  • Prasa motoryzacyjna – do niedawna najpopularniejszy sposób poszukiwania auta, teraz w dużym odwrocie, gdyż niewiele osób kupuje motoryzacyjną prasę. Warto jednak w razie zakupu zerknąć do kilku czasopism – czasami znajdzie się w niej perełka wystawiona przez wielbiciela tradycyjnych mediów.
  • Aukcje i ogłoszenia internetowe – podstawowy rynek zbytu samochodów osobowych, lecz także narażony na oszustwa. W sieci można znaleźć w zasadzie każdy typ nadwozia, w tym auta typu SUV czy kombi. Z uwagi na to, że sieć cieszy się dużą popularnością, to tyle samo co uczciwych sprzedających, jest także oszustów. Wielu z nich uznaje aukcje internetowe za podstawę ich dochodu, właśnie ze względu na bardzo niski koszt dotarcia do setek tysięcy osób potencjalnie zainteresowanych zakupem. Warto zerknąć na kilka aukcji i ogłoszeń, lecz podejść do nich z ograniczonym zaufaniem.
  • Wyspecjalizowani dostawcy najwyższej klasy – to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, które łączy dużą liczbę dostępnych modeli z ich stosunkowo rygorystyczną selekcją. Do niedawna największą popularnością cieszyły się zwykłe komisy, teraz jednak samochody Ford warto kupować w miejscach będących ich nieco nowocześniejszą alternatywą. Wybór ogranicza się głównie do aut w dobrym stanie i odpowiedniej jakości, lecz także poprawnie wycenionych, dzięki czemu ich zakup nie powinien nadwyrężyć domowego czy firmowego budżetu. Zachęca dobra szata graficzna oraz ponadprzeciętna liczba dostępnych wariantów w zasadzie wszystkich modeli.

Jak kupić, aby nie przepłacić?

Rynek samochodów osobowych czy maszyn rolniczych jest nasycony. Klienci chętnie sprzedają swoje auta, czy to w celu wymiany na nowy egzemplarz, czy ze względu na chęć pozbycia się kosztownego „problemu”. Duża konkurencja oraz stale rosnące oczekiwania finansowe zbywców sprawiają, że z zakupem auta w dobrej cenie z rynku wtórnego jest coraz ciężej.

Aby wybrać idealne auto, koniecznie kieruj się w stronę wyspecjalizowanych serwisów internetowych, które zrzeszają najlepsze oferty z całego kraju lub jedynie wybranego regionu.