Czy finansowanie faktur rzeczywiście działa?

Zarówno doświadczeni specjaliści, jak i firmy dbające o wysoką oferowanych jakość usług nie mają zazwyczaj problemów ze zdobyciem klientów. Problem w tym, że czasami nawet starannie zweryfikowany kontrahent może mieć opóźnienie w płatności. Wystarczy, że dojdzie do przeterminowania kilku – kilkunastu faktur wystawionych na duże kwoty, a płynność finansowa może zostać zagrożona. Na szczęście przedsiębiorcy mogą się przed tym zabezpieczyć i zawczasu podpisać umowę o finansowanie faktur.

  1. Czy finansowanie faktur jest opłacalne?
  2. Pieniądze od ręki przy fakturach z odroczonym terminem płatności
  3. Polecana usługa finansowania faktur

Zwiększa to nie tylko bezpieczeństwo firmy, ale też eliminuje problem często występujący przy obsługiwaniu dużych firm. Te ostatnie podczas negocjowania warunków umowy potrafią wymusić faktury z odroczonym terminem płatności, który w skrajnych przypadkach może sięgać nawet kilku miesięcy. Nic więc dziwnego, że z usługi finansowania faktur zaczyna korzystać coraz więcej firm i to niezależnie od tego, czy chodzi o małe, średnie, czy duże przedsiębiorstwa. Sprawdź, na czym dokładnie polega finansowanie faktur online i nie czekaj na przelew od swojego klienta!

Czy finansowanie faktur jest opłacalne?

Nawet jeżeli większość klientów reguluje swoje zobowiązania w ustalonym terminie, to zdarzają się sytuacje, gdy konieczne jest finansowanie pojedynczej faktury. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy klient otrzymał długi termin, a firma potrzebuje pieniędzy na już. Wybierając finansowanie faktury, trzeba co prawda liczyć się z niewielkimi opłatami (ich wysokość zależy od oceny firmy, wysokości kwoty oraz okresu finansowania), ale za to pieniądze trafią na konto bankowe jeszcze tego samego dnia.

Pieniądze od ręki przy fakturach z odroczonym terminem płatności

Duża zaletą takiego rozwiązania jest to, że to firma decyduje, czy w przypadku konkretnego klienta chce finansować faktury, czy jednak woli poczekać, aż zapłaci on pieniądze. Warto więc pamiętać o takiej możliwości, nawet jeżeli aktualnie firma nie potrzebuje korzystać z tego typu usług.

Polecana usługa finansowania faktur

Jeżeli zależy ci na korzystnym finansowaniu pojedynczych faktur z odroczonymi terminami płatności, koniecznie sprawdź ofertę jednego z najpopularniejszych faktorów. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce finansowanie faktur, ale przy okazji warto zapoznać się również z pozostałymi usługami. Zaliczają się do nich między innymi możliwość rozłożenia zakupu firmowego na raty oraz finansowanie podatków.