Czy warto inwestować w złoto?

Niektórzy twierdzą, że inwestowanie w złoto jest barbarzyństwem i cytują, że nie ma ono żadnej wartości pieniężnej. W dzisiejszym świecie waluta papierowa jest preferowanym rodzajem pieniądza.

Są też tacy, którzy twierdzą, że złoto ma wewnętrzne właściwości, które sprawiają, że zachowuje (lub zwiększa) swoją wartość przez lata. Ci, którzy trzymali złoto w swoich portfelach, mogą potwierdzić, że jest to jeden z najbardziej stabilnych aktywów w trudnych ekonomicznie czasach.

Inwestowanie w złoto – co warto wiedzieć?

Banki centralne i inne organizacje finansowe, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, mają bilanse, które ujawniają wolumeny dotyczące znaczenia złota. Fakt, że organizacje te posiadają około jednej piątej całego złota na powierzchni, powinien pokazać, że warto przyjrzeć się inwestycjom w złoto.

Jeśli po prostu chcesz zainwestować w złoto bulionowe, aby zdywersyfikować swój portfel, wykonasz właściwy ruch. Wynika to z faktu, że złoto jest ujemnie skorelowane z większością aktywów w dzisiejszej gospodarce, w tym aktywami papierowymi (obligacjami, akcjami i funduszami) oraz nieruchomościami. Kupując złoto i przechowując je na wiarygodnym złotym indywidualnym koncie emerytalnym (IRA), dajesz sobie możliwość dywersyfikacji swojego portfela przed zawirowaniami w globalnej gospodarce. Inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję na złoto, kupując różne formy złota, w tym złote fundusze ETF, akcje wydobywcze złota, fizyczne złoto (sztabki) i kontrakty terminowe na złoto.

Wszyscy ci, którzy wybierają różne formy złota, mają ku temu swoje powody. Banki centralne i inne organizacje finansowe, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy, mają bilanse, które ujawniają wolumeny dotyczące znaczenia złota.

Więcej o inwestycjach (nie tylko w złoto) przeczytasz w portalu https://inwestum.pl/.